Enkele bezoekers kijken belangstellend toe bij een van de demonstraties tijdens het Onstwedder Oogstfeest. (foto: Auniek Klijnstra)
Enkele bezoekers kijken belangstellend toe bij een van de demonstraties tijdens het Onstwedder Oogstfeest. (foto: Auniek Klijnstra)

Langzame start Onstwedder Oogstfeest wordt ‘s middags goed gemaakt

Algemeen

ONSTWEDDE – De 45e editie van het jaarlijkse Oogstfeest in Onstwedde is zaterdag goed verlopen. 

Dat zegt Bert Kloen, bestuurslid van de organiserende oude-ambachtenorganisatie Onstwedder Gaarv’n. ,,Het was een mooie dag en het weer viel gelukkig ook mee. Het kwam ‘s morgens wel wat langzamer op gang dan in voorgaande jaren, maar dat werd ‘s middags weer helemaal goed gemaakt. Zoals het nu lijkt was het bezoekersaantal wel gelijk aan vorig jaar. Dat waren ook dit jaar niet alleen Onstwedders, maar ook weer veel mensen vanuit de wijde omgeving.’’ Zij kwamen allemaal een kijkje nemen bij alle activiteiten op het evenemententerrein aan de Wessinghuizerweg. ,,Je ziet dat het voor veel mensen toch ook een traditie is en soms zelfs een kleine reünie. Wij zijn tevreden en ook de reacties waren goed, dus een prima editie.’’ 

Na de officiële opening door wethouder Goedhart Borgesius van Stadskanaal konden bezoekers een kijkje nemen bij de diverse kramen, kijken naar demonstraties van oude ambachten en er waren weer veel oldtimers te bewonderen, waaronder auto’s, tractoren, bromfietsen, motoren en vrachtwagens. Maar ook de broden en spekkendikken vielen wederom goed in de smaak bij het publiek. ,,Natuurlijk is de basis wel vertrouwd, maar we proberen toch ook elk jaar wel weer wat nieuwe dingen te bedenken en het zo interessant te houden voor onze bezoekers.’’ De Groninger Boeren Boeldag was als vanouds een succes, waarbij alle te veilen artikelen van eigenaar wisselden. 

Een groot deel van het publiek nam halverwege de middag ook een kijkje bij de opening van de nieuwe buitenbak van manege De Driesporen, die op hetzelfde terrein gevestigd is. De bak heeft een zogeheten eb- en vloedbodem en voldoet daarmee aan alle normen van paardensportbond KNHS, zodat er nu ook nationale wedstrijden gehouden kunnen worden. Ook heeft de bak een waterpomp en een drainagesysteem, zodat er ook bij lange droogte snel weer worden gereden.

Ook volgend jaar is er weer een Oogstfeest: zaterdag 28 augustus 2027 kan alvast in de agenda genoteerd worden.