
Musselkanaalsters vieren briljanten huwelijksfeest
AlgemeenMUSSELKANAAL - Het echtpaar Heika en Elzo Mooibroek-Kruiter in Musselkanaal heeft dinsdag z’n 65-jarig huwelijksfeest gevierd. Namens de gemeente Stadskanaal kwam locoburgemeester Egbert Hofstra langs aan het om het briljanten paar te feliciteren.
Samen met Hofstra werden uitgebreid herinneringen opgehaald. Zo ging het onder meer over de dag waarop de vonk oversloeg. Dat was bij Heika (87) thuis in Onstwedde. Elzo (90) was een collega van haar broer en zo vonden de twee elkaar.
Op 7 juli 1961 gaven de bruidegom uit Tweede Exloërmond en de bruid uit Onstwedde elkaar het jawoord in Stadskanaal. Na omzwervingen door Musselkanaal en Tweede Exloërmond woont het paar inmiddels weer in Musselkanaal. Nu aan het Havenplein. Voor Elzo is dat dichtbij het werk dat hij een groot deel van zijn leven heeft gedaan. Hij werkte bij Drukkerij Van Heuveln aan de Markstraat in Musselkanaal.
Het echtpaar heeft altijd erg veel ondernomen en het trok er graag samen op uit. Vakanties naar Praag, Wenen of Oostenrijk, maar ook de fietstochten door Drenthe en over de Veluwe vergeten ze niet gauw. Hoewel fietsen niet meer lukt, is er nog volop gelegenheid om te genieten. Wandelen gaat immers nog erg goed en ook genieten ze van sjoelen.
Ook genieten Elzo en Heika van de leuke momenten met de familie die in de loop de jaren is uitgebreid. Ze kregen twee kinderen en er zijn vijf kleinkinderen en negen achterkleinkinderen. Dat aantal wordt nog iets groter, want nummer tien is op komst.
Beide echtelieden zijn vooral heel blij dat ze dit bijzondere jubileum in goede gezondheid samen en met de familie kunnen vieren. Hun geheim? Er ‘gewoon’ altijd voor elkaar zijn, zo zeggen ze.



