(foto: Kirsten Huiting)
(foto: Kirsten Huiting)

Kunstmarkt Stadskanaal verandert centrum in openluchtatelier

Algemeen

STADSKANAAL – Het centrum van Stadskanaal vormt op zaterdag 23 mei het decor voor de zesde editie van de Kunstmarkt Stadskanaal. Tussen 10.00 en 17.00 uur presenteren bijna honderd professionele en amateurkunstenaars hun werk aan het publiek. 

Daarmee groeit het evenement verder uit tot een vaste waarde op de regionale culturele agenda. Bezoekers kunnen zich opmaken voor een breed en gevarieerd aanbod. Kunstschilders, houtbewerkers, fotografen, pottenbakkers en sieradenmakers tonen hun creaties door het centrum — het Menistenplein, de Menistenlaan, de Hoofdstraat, de Kiepkorf en de Stadstuin — dat voor één dag verandert in een levendig openluchtatelier.

In gesprek met kunstenaars
De kracht van de Kunstmarkt ligt in de diversiteit. Van schilderkunst tot ambachtelijke objecten en moderne fotografie: het aanbod weerspiegelt uiteenlopende stijlen en disciplines. Bezoekers krijgen bovendien de kans om rechtstreeks in gesprek te gaan met de kunstenaar achter het werk. Naast de kunstkramen is er volop ruimte voor vermaak. Op een speciaal ingericht kinderplein worden activiteiten georganiseerd voor jonge bezoekers. Ook zijn er optredens van Circus Santelli, steltlopers, levende standbeelden en blues- en jazzmuzikanten die het evenement een feestelijk karakter geven. Bezoekers die zelf creatief aan de slag willen, kunnen deelnemen aan workshops en demonstraties van aanwezige kunstenaars. Daarnaast is er een puzzeltocht uitgezet over de kunstmarkt, waarbij prijzen te winnen zijn.

Kunstpannenkoeken
Een bijzondere bijdrage komt van het museumschip Jatrie, dat ter hoogte van de Menistenlaan aan de kunstmarkt deelneemt. Aan boord is een expositie te zien van kunstpannenkoeken, getekend door kinderen tot en met 12 jaar van de basisscholen in de omgeving. Aan de mooiste inzendingen is een prijs verbonden. Tijdens de kunstmarkt kunnen kinderen bovendien zelf kunstpannenkoeken maken op het schip. De Kunstmarkt is vrij toegankelijk en biedt met haar mix van kunst, activiteiten en optredens voor ieder wat wils. Wie het centrum op zaterdag 23 mei bezoekt, moet er rekening mee houden dat de Menistenlaan die dag is afgesloten voor verkeer.