
Schaatsliefhebbers halen de ijzers weer even uit het vet
AlgemeenNIEUW-BUINEN - Voor veel mensen hadden de kerstdagen dit jaar een extra tintje, want er kon worden geschaatst op natuurijs.
Liefhebbers in Nieuw-Buinen konden vrijdagochtend dan ook hun hart ophalen toen de plaatselijke ijsbaan open ging. En dat zij graag het ijs op wilden bleek wel uit het feit dat de eerste schaatsers zich al rond de klok van 8.00 uur meldden. ,,Toen waren we nog niet helemaal klaar, maar een half uur later konden we alsnog de eerste mensen op de baan laten. Daarna kwam de drukte al snel op gang en is het tot 18.00 uur doorlopend gezellig druk geweest op de baan’’, blikt Monique Wessels van Schaatsvereniging Nieuw-Buinen terug.
Een extra cadeautje voor de vereniging was dat de baan door de aanhoudende vorst ook zaterdagochtend nog open kon. ,,Dat was nog mooi meegenomen! Rond de middag viel de dooi in, dus toen hebben we de baan weer gesloten. Maar al met al hebben we toch anderhalve dag een gezellige dag gehad met veel schaatsliefhebbers. Overal waar je keek zag je blij gezichten en lachende mensen, iedereen genoot. Natuurijs blijft voor veel mensen toch iets speciaals, dat blijkt maar weer. Mooi om te zien was ook dat er veel gezinnen waren, soms met kinderen die nog op hun ijzertjes hun rondjes maakten, maar ook goede schaatsers. Iedereen hield rekening met elkaar.’’
Voor de vrijwilligers waren het een paar korte nachten, maar dat hadden ze er graag voor over. ,,Veel van hen kwamen ‘s nachts toch even een kijkje nemen bij het sproeien. Eigenlijk begon voor ons daar de voorpret al.’’ Wessels hoopt dat de ijsbaan ook in het nieuwe jaar weer schaatsklaar gemaakt kan worden. ,,De winter is nog maar net gewonnen, dit was alvast een mooi cadeautje.’’ Ook op andere plekken in de regio konden de schaatsen onder worden gebonden. De ijsbaan in Drouwenerveen kon zelfs al op 1e Kerstdag de eerste bezoekers ontvangen en ook in Alteveer konden liefhebbers even genieten van de winterpret.



