
Buinerveen en Alteveer uitgeschakeld tijdens Kerstzaalvoetbal Gieten
Algemeen Veelerveen en Gieten 2 naar finaleGIETEN – Het Kerstzaalvoetbaltoernooi in Gieten is gisteravond verder gegaan met poule A van de teams uit de vierde en vijfde klasse. Alteveer was voor het eerst actief in Gieten, maar de ploeg kon het debuut weinig glans geven. Ook Buienrveen kwam te kort en werd net als Alteveer en Gieterveen uitgeschakeld. Gieten 2 plaatste zich samen met Veelerveen voor de finale op 3 januari.
De openingswedstrijd tussen Gieten 2 en Buinerveen begon vrij rustig en het leek alsof beide ploegen vooral niet van elkaar wilden verliezen. Mede door een aantal prima reddingen van de Buinerveense keeper, kwamen de ploegen dan ook niet verder dan de welbekende brilstand.
De tweede wedstrijd tussen Gieterveen en Veelerveen werd met 0-2 gewonnen door Veelerveen. De Groningers werden vooraf al getipt als een van de favorieten voor het behalen van de finale.
De eerste wedstrijd van debutant Alteveer liep voor de ploeg meteen uit tot een deceptie. Tegen Gieten 2 kregen ze er maar liefst zeven doelpunten tegen en zelf wisten ze nauwelijks kansen te creëren: 0-7.
Gieterveen kwam in de wedstrijd tegen Buinerveen nog ietwat gelukkig op een 0-1 voorsprong. Buinerveen kwam vervolgens door een gebroeders Feiken-doelpunt op gelijke hoogte. Roy gaf de bal over de verdediging naar broer Denny, die vervolgens de keeper omspeelde en de bal tegen de touwen schoot. Toch wist Gieterveen de overwinning uiteindelijk nog uit het vuur te slepen: 1-2.
Alteveer kreeg er in de wedstrijd tegen Veelerveen vrij makkelijk 5 tegen, totdat ze zelf tegen de verwachting in ook eindelijk een eretreffer maakten. Daarna liep Veelerveen nog uit tot 8-1.
Gieten 2 begon de derby tegen Gieterveen voortvarend door al gelijk in de eerste minuut te scoren. Tygo Exterkate scoorde met een prachtig doelpunt in de kruising de 1-0, wat zelfs kon rekenen op applaus van de rivaliserende keeper. Gieterveen vocht zich daarna nog terug tot 1-1. Beide ploegen misten vervolgens nog een grote kans op de voorsprong, totdat Gieten 2 alsnog de winnende treffer maakte: 2-1.
Alteveer kwam in de wedstrijd tegen Buinerveen zowaar op een 1-0 voorsprong. In een wedstrijd met verder weinig spektakel en beleving werd het uiteindelijk 2-4 voor Buinerveen.
Veelerveen kwam in de wedstrijd tegen Gieten 2 op 1-0 en waren daarmee op goede weg naar de finale. Mede door de goed spelende keeper van Veelerveen behielden zij hun voorsprong en werd het zelfs 2-0. Gieten 2 speelde vervolgens met een opkomende keeper vol op de aanval, maar werd door knullig balverlies verschalkt en kwam met 3-0 achter. Veelerveen was daarmee zeker van een eerste plek in poule A.
Gieterveen won met 8-1 van Alteveer, maar was qua punten al kansloos om nog de finale te behalen. Alteveer werd met 0 punten en een doelsaldo van maar liefst -23 overduidelijk laatste in de poule.
Buinerveen moest de laatste wedstrijd van de avond tegen Veelerveen dik winnen om nog ten koste van Gieten 2 door te kunnen naar de finale. Ondanks dat ze zich tot twee keer toe terug wisten te knokken van een achterstand, werd het uiteindelijk 2-3.



