
Microscopiedag in Albert Heijn Borger
AlgemeenBORGER - IVN Borger-Odoorn doet op zaterdag 8 november weer mee aan de microscopiedag. In de hal van Albert Heijn in Borger staat tussen 11.00 en 14.00 uur de microscoop klaar.
Hiermee kunnen de kleine dingen uit de natuur en de wereld om ons heen ontdekt worden. De Rijksuniversiteit Groningen heeft vorig jaar de digitale microscoop beschikbaar gesteld aan het IVN. Vrijwilligers zijn aanwezig om bezoekers wegwijs te maken. Voor iedereen is het leuk om eens door een microscoop te kijken, maar natuurlijk is deze activiteit ook vooral voor kinderen interessant. Ze kunnen zelf iets kleins meenemen wat ze onder de microscoop willen bekijken. Bij het kijken door een microscoop gaat een wereld voor ze open. Kleine waterdiertjes bijvoorbeeld, die met het blote oog niet goed te zien zijn worden opeens prachtige wezens met heel mooie ogen en monddelen. Het is mooi om een bloem of een blaadje sterk vergroot te bekijken en ook zandkorrels zien er onder een microscoop ineens heel indrukwekkend uit.
De microscopiedag is een initiatief van de Rijksuniversiteit Groningen. De eerste editie vond plaats in 2023 ter gelegenheid van het platina jubileum van de Nobelprijs Natuurkunde van Frits Zernike.

